Yhteystiedot

Löydät Syötteen alueen toimijoiden yhteystiedot tältä sivulta.

Hiihtokeskus Iso-Syöte

Hiihtokeskus Iso-Syöte Oy
Romekievarintie 126
93280 SYÖTE

Hiihtokeskus Iso-Syöte – tekemistä kesällä ja talvella

Rinnetoimisto
puh. 0201 476 471
rinnetoimisto@isosyote.com

 

Välinevuokraamo
puh. 0201 476 471
vuokraamo@isosyote.com

 

Henkilöstöjohtaja Heidi Terentjeff-Jaurakkajärvi
puh. 040 779 6500
heidi.terentjeff@isosyote.com

 

Rinnetoimenjohtaja Mikko Terentjeff
puh. 040 779 6400
mikko.terentjeff@isosyote.com

Vt. Rinnepäällikkö Mikko Törmälä
puh. 040 139 7203
mikko.tormala@isosyote.com

 

Myyntipäällikkö Juhani Ikonen
puh.  050 581 0530
juhani.ikonen@isosyote.com

 

Hiihtokoulu
puh. 0201 476 475
hiihtokoulu@isosyote.com

 

Oulun toimisto
Torikatu 4 B, 90100 Oulu
puh. 0201 476 471

Iso-Syöte laskutusohjeet

Hiihtokeskus Pikku-Syöte

Hiihtokeskus Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 SYÖTE

www.pikkusyote.fi

puh. 08 815 4000
Myyntipalvelu: myyntipalvelu@pikkusyote.fi
International sales: sales@pikkusyote.fi

Mika Pekkala, Johtaja

puh. 050 336 2068
mika.pekkala@pikkusyote.fi

Tunturihotelli Iso-Syöte

Tunturihotelli Iso-Syöte
Isosyötteentie 246
93280 SYÖTE

puh. 0201 476400

www.hotelli-isosyote.fi

Vastaanotto
reception@isosyote.fi

Myyntipalvelu, kotimaanmyynti
myyntipalvelu@isosyote.fi

Fax 0207 818 135

Huolto 24h
puh. 0440 823 400

Hotellinjohtaja, omistaja
Juha Kuukasjärvi puh. 040 512 3747
juha.kuukasjarvi@isosyote.fi

 

Myyntipäällikkö, ulkomaanmyynti
Gerralda Gilles puh. 040 569 0732
gerralda@isosyote.fi

Ravintolapäällikkö
Sanna Järvenpää puh. 040 546 7192
sanna@isosyote.fi

 

Keittiömestari
Arto Posio puh. 044 794 5472
keittio@isosyote.fi

Hotelli Pikku-Syöte

Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 SYÖTE

www.pikkusyote.fi

puh. 08 815 4000
Myyntipalvelu: myyntipalvelu@pikkusyote.fi
International sales: sales@pikkusyote.fi

Mika Pekkala, Johtaja
puh. 050 336 2068
mika.pekkala@pikkusyote.fi

 

Kaisu Tuohiluoto, Nuorisotyön päällikkö
puh. 044 786 1610
kaisu.tuohiluoto@pikkusyote.fi

Teija Sarajärvi, Ravintolan vuoropäällikkö
puh. 050 441 8102
teija.sarajarvi@pikkusyote.fi

 

Anne Brandt, Asiakkuuspäällikkö
puh. 050 363 0999
anne.brandt@pikkusyote.fi

KIDE Hotelli

Romekievarintie 6
93280 Iso-Syöte
kidehotel@isosyote.com
puh. 0201 476 474
www.hotellikide.fi

Hotellinjohtaja
Jarkko Koskenmäki
jarkko.koskenmaki@isosyote.com
puh. 040 187 8781

Yritysmyynti
Juhani Ikonen
juhani.ikonen@isosyote.com
puh. 050 581 0530

Syötteen luontokeskus

Syötteen luontokeskus
Erätie 1
93280 SYÖTE

Asiakaspalvelu
syote@metsa.fi
puh. 020 639 6550

luontoon.fi/syote
luontoon.fi/syotteenluontokeskus
Syötteen kansallispuisto Facebookissa

Rinneravintola Romekievari ja Saunapub

Rinneravintola Romekievari ja Saunapub
Romekievarintie 1
93280 Syöte

puh. 044 202 3595
info@romekievari.fi

www.romekievari.fi

Syötteen eräpalvelut

Syötteen Eräpalvelut / Erä-Ohto Oy
Oksanperäntie 364
93280 SYÖTE

syotteenerapalvelut.fi

Johanna Määttä
johanna.maatta@syotteenerapalvelut.fi
puh. 0400 604 772

Janne Määttä
janne.maatta@syotteenerapalvelut.fi
puh. 050 528 6441

Syötteen keskusvaraamo / Matkailuinfo

Syötteen keskusvaraamo
Romekievarintie 2
93280 SYÖTE

puh. 08 823 400
keskusvaraamo@syote.fi

avainpalvelupäivystys 040 777 1800

syote.net

Myyntineuvottelija, kohdevastaava, ryhmämyynti
Tiina Saarela
puh. 040 630 9934
tiina.saarela@syote.fi

Myyntivirkailija, kotimaan- ja ulkomaanmyynti
Silja Lauronen
puh. 044 776 6700
keskusvaraamo@syote.fi

Myyntivirkailija, ulkomaanmyynti
Ljubov Klauser
puh. 040 564 8096
ljubov.klauser@syote.fi

Syötekylän kauppa ja polttoaineen jakelupiste

Syötekylän kauppa
Syötekyläntie 1257
93280 SYÖTE
p. 044 0322652

kalle.tihinen@gmail.com
Facebook.com/Syotekylankauppa

Syötteen matkailuyhdistys ry

Syötteen Matkailuyhdistys ja yhteismarkkinointi
Kasarmintie 13
90100 OULU

Toiminnanjohtaja
Minna Hirvonen
minna.hirvonen@syote.fi
puh. 040 560 0977

Lisätietoa Syötteen Matkailuyhdistyksestä ja toiminnasta

Taksipalvelut

Syötteen Taksi palvelee
puh. 0200 96 446

Samasta numerosta voit tilata myös lentokenttäkuljetukset.

Tunturi Pub Iso-Syöte & Tunturi Market

Romekievarintie 1, 93280 Syöte
puh. 040 670 9037
info@tunturimarket.fi

www.tunturimarket.fi

Facebook/Tunturipub

Pytky Cafe

Syötekyläntie 382, 93280 Syöte
pytkyoy@gmail.com
040 529 2317 / Mari Kälkäjä
0400 936 146 / Kirsi Hanhela

@pytkycafe
www.facebook.com/pytkycafe
pytkycafe.fi