Yhteystiedot

Löydät Syötteen alueen toimijoiden yhteystiedot tältä sivulta.

Syötteen Matkailuyhdistys ry

Syötteen Matkailuyhdistys ja yhteismarkkinointi
Kasarmintie 13
90100 OULU

Projektipäällikkö Janne Soini
puh. 040 146 3566
janne.soini@syote.fi

Hiihtokeskus Iso-Syöte

Hiihtokeskus Iso-Syöte Oy
Romekievarintie 126
93280 SYÖTE

Rinnetoimisto
puh. 0201 476 471
rinnetoimisto@isosyote.com

 

Hiihtokoulu
puh. 0201 476 475
hiihtokoulu@isosyote.com

 

Välinevuokraamo
puh. 0201 476 476
vuokraamo@isosyote.com

Aluejohtaja Jussi Kiiskilä
puh. 050 5435 408
jussi.kiiskila@isosyote.com

Vt. Rinnepäällikkö Mikko Törmälä
puh. 040 139 7203
mikko.tormala@isosyote.com

Oulun toimisto
Torikatu 4 B, 90100 Oulu
puh. 0201 476 474

Hiihtokeskus Pikku-Syöte

Hiihtokeskus Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 SYÖTE

puh. +358 8 815 4000
Myyntipalvelu: myyntipalvelu@pikkusyote.fi
International sales: sales@pikkusyote.fi

Mika Pekkala, Johtaja

+358 50 336 2068
mika.pekkala@pikkusyote.fi

Markus Pyttynen, Rinnepäällikkö

+ 358 50 302 3781
markus.pyttynen@pikkusyote.fi

Hotelli Iso-Syöte

Hotelli Iso-Syöte & Safari
Isosyötteentie 246
93280 SYÖTE

Vastaanotto
puh. 0201 476400
reception@isosyote.fi

Myyntipalvelu, kotimaanmyynti
puh. 0201 476400
myyntipalvelu@isosyote.fi

Fax 0207 818 135

Huolto 24h
puh. 0440 823 400

Hotellinjohtaja, omistaja
Juha Kuukasjärvi puh. 040 5123747
juha.kuukasjarvi@isosyote.fi

 

Myyntipäällikkö, ulkomaanmyynti
Gerralda Gilles puh. 040 5690732
gerralda@isosyote.fi

Ravintolapäällikkö
Sanna Järvenpää puh. 040 546 7192
sanna@isosyote.fi

 

Keittiömestari
Arto Posio puh. 0440 476406
keittio@isosyote.fi

Hotelli Pikku-Syöte

Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 SYÖTE

puh. +358 8 815 4000
Myyntipalvelu: myyntipalvelu@pikkusyote.fi
International sales: sales@pikkusyote.fi

Mika Pekkala Johtaja:
+358 50 336 2068
mika.pekkala@pikkusyote.fi

 

Kaisu Tuohiluoto Nuorisotyön päällikkö
+358 44 786 1610
kaisu.tuohiluoto@pikkusyote.fi

Markus Pyttynen Rinnepäällikkö:
+358 50 302 3781
markus.pyttynen@pikkusyote.fi

 

Teija Sarajärvi Ravintolan vuoropäällikkö:
+358 50 441 1802
teija.sarajarvi@pikkusyote.fi

Syötteen luontokeskus

Syötteen luontokeskus
Erätie 1
93280 SYÖTE

Asiakaspalvelu
syote@metsa.fi
puh. 0206396550

luontoon.fi/syote
luontoon.fi/syotteenluontokeskus
Syötteen kansallispuisto Facebookissa

Rinneravintola Romekievari ja Saunapub

Rinneravintola Romekievari ja Saunapub

Romekievarintie 2

93280 Syöte

puh: +358 44 202 3595
email: info@romekievari.fi

http://romekievari.fi/

SyöteResort

SyöteResort
Takarinteentie 4
93280 SYÖTE

SyöteResort Lomamökit

Alpinus
Lohilammentie 11

Salmo ja Salar
Lohilammentie 9

Trutta ja Fario
Lohilammentie 6

 

Varaukset Syötteen Keskusvaraamosta

Puhelin 08 823 400 (ma-pe 9-17)

 

SyöteResort Caravan
Takarinteentie 4
93280 Syöte

Puhelin 0400 499 215
caravan@syoteresort.fi

SyöteResort Pärjänkievari
Takarinteentie 4
93280 Syöte

Puhelin 0400 499 216
parjankievari@syoteresort.fi

Syötteen eräpalvelut

Syötteen Eräpalvelut / Erä-Ohto Oy
Oksanperäntie 364
93280 SYÖTE

Johanna Määttä
johanna.maatta@syotteenerapalvelut.fi
+358 400 604772

Janne Määttä
janne.maatta@syotteenerapalvelut.fi
+358 50 5286441

Syötteen keskusvaraamo

Syötteen keskusvaraamo
Romekievarintie 1
93280 SYÖTE

p. 08 823 400
keskusvaraamo@syote.fi

Myyntineuvottelija, kohdevastaava, ryhmämyynti
Tiina Saarela
p. 040 630 9934
tiina.saarela@syote.fi

Myyntivirkailija, ulkomaanmyynti
Ljubov Klauser
p. 040 564 8096
ljubov.klauser@syote.fi

Myyntivirkailija, kotimaan myynti
Ilkka Marttila
p. 044 776 6700
keskusvaraamo@syote.fi

Syötekylän kauppaja bensa-asema

Syötekylän kauppa
Syötekyläntie 1257
93280 SYÖTE
p. 044 0322652

kalle.tihinen@gmail.com

https://m.facebook.com/Sy%C3%B6tekyl%C3%A4n-Kauppa-566435933524927/

Taksipalvelut

Syötteen Taksi palvelee 24H
puhelinnumerossa 08-106 446
(puhelun hinta 0,82 €/min + ppm)

Samasta numerosta voit tilata myös lentokenttäkuljetukset.

Tunturi Pub Iso-Syöte, Tunturi Pizza&Burger Iso-Syöte

Tunturi Pub Iso-Syöte

Tunturi Pizza&Burger Iso-Syöte

Romekievarintie 1, 93280 Syöte

Puh 040 6709037

tunturimarket@syote.fi

FB

Tunturi Market Iso-Syöte

Tunturi Market Iso-Syöte

Romekievarintie 1, 93280 Syöte

Puh 0440 838668

tunturimarket@syote.fi

FB

Tunturi LKV Iso-Syöte

Tunturi LKV

Romekievarintie 1, 93280 Syöte

Puh 0406709766

mailto:sari.kasma@tunturilkv.com

mailto:mika.kasma@tunturilkv.com

Myytävät kohteet

FB

Yrittäjä, FM, LKV, kaupanvahvistaja Sari Käsmä

Metsätalousteknikko, avainasiakaspäällikkö Mika Käsmä