Contact information

Ski Resort Iso-Syöte

Ski Resort Iso-Syöte
Romekievarintie 126
93280 SYÖTE, FINLAND

Ticket office
tel +358 201 476 471
rinnetoimisto@isosyote.com

 

Ski School
tel +358 201 476 475
hiihtokoulu@isosyote.com

 

Rental & workshop
tel +358 201 476 476
vuokraamo@isosyote.com

Area manager Jussi Kiiskilä
tel +358 50 5435 408
jussi.kiiskila@isosyote.com

 

Slope Manager Vesa Salmela
tel +358 40 5866 470
vesa.salmela@isosyote.com

 

Oulu office
Torikatu 4 B, 90100 Oulu, Finland
tel +358 201 476 474

Ski Resort Pikku-Syöte

Ski Resort Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 SYÖTE FINLAND

Tel +358 8 815 4000
Myyntipalvelu: myyntipalvelu@pikkusyote.fi
International sales: sales@pikkusyote.fi

Hotel Iso-Syöte & Safaris

Hotel Iso-Syöte & Safaris
Isosyötteentie 246
93280 SYÖTE FINLAND

Reception
tel +358 201 476400
reception@isosyote.fi

Domestic sales
tel +358 201 476400
myyntipalvelu@isosyote.fi

Fax +358 207 818 135

Sales and marketing manager, international sales
Gerralda Gilles tel +358 40 5690732
gerralda@isosyote.fi

Hotel manager, owner
Juha Kuukasjärvi tel +358 40 5123747
juha.kuukasjarvi@isosyote.fi

Restaurant manager
Juha Karisaari tel +358 400 514754
ravintola@isosyote.fi

Chef
Arto Posio tel +358 440 476406
keittio@isosyote.fi

Hotel Pikku-Syöte

Hotel Pikku-Syöte
Syötekeskuksentie 126
93280 SYÖTE FINLAND

puh. +358 8 815 4000
Myyntipalvelu: myyntipalvelu@pikkusyote.fi
International sales: sales@pikkusyote.fi

Myyntikoordinaattori / Kokous & ryhmämyynti:
+358 44 786 1679
sari.kasvi@pikkusyote.fi

Nuorisokoordinaattori & urheiluseurayhteistyö:
+358 44 726 1267
minna.ylilehto@pikkusyote.fi

Nuorisokoordinaattori & leirikoulut:
+358 44 799 5145
riitta.laitinen@pikkusyote.fi, leirikoulu@pikkusyote.fi

Rinnepäällikkö:
+358 40 536 1971
riku.pyykkonen@pikkusyote.fi

Hotelli- ja ravintolapäällikkö:
+358 44 786 1610
minna.kiviniemi@pikkusyote.fi

Markkinointi- ja hallintopäällikkö:
+358 44 786 8880
heidi.yllasjarvi@pikkusyote.fi

Syöte Visitor Centre

Syöte Visitor Centre
Erätie 1, 93280
SYÖTE FINLAND

Customer service
syote@metsa.fi
tel. +358 206396550

Syöte Booking Centre

Syöte Booking Centre
Romekievarintie 1
93280 SYÖTE FINLAND

tel. +358 8 823 400 (Mon-Fri 9 am-5 pm)
keskusvaraamo@syote.fi

Sales agent, group sales
Tiina Saarela
tel. +358 40 630 9934
tiina.saarela@syote.fi

Sales agent, international sales
Ljubov Klauser
tel. + 358 40 564 8096
ljubov.klauser@syote.fi